Pozsony-megye kezdeményezésére, valamint Szenc város szervezésében az idén is sor került az almanapi bemutatkozásra, ahol városunk szervezetei, hivatalai, cégei és magánszemélyek is bemutathatták, hogy milyen finom sütiket lehet készíteni almából.

Az időjárás egy kicsit szomorkás volt, ennek ellenére még ilyen sokan nem voltak az almanapokon. Az MKP sátrában a finomságok kínálata közben folyt az aláírásgyűjtés is. A szabadtéri színpadon városunk tánccsoportjai mutatkoztak be, majd countryzenével folytatódott a közönség szórakoztatása. A rendezvényt Németh Gabriella, az MKP Országos Elnökségének és a Pozsony megyei közgyűlés alelnöke nyitotta meg Karol Kvál polgármesterrel. Nagyjából délig minden elfogyott, a bevétel jótékonysági célokat fog szolgálni. Agárdy Gábor többi fényképe a szenci magyarok weboldalán a www.szenc.sk tekinthető meg. /dr

Címkék: Szenc,