Besén a kultúrát is ápolják
2011. már. 01A lévai járásban Besén is megtartotta tisztújító-évzáró taggyűlését a Magyar Koalíció Pártja helyi szervezete. Mint minden taggyűlésen, kultúrműsorral köszöntötték az egybegyűlteket. Besse Attila, Besse Zsóka, Černák Réka Noémi, Kálnay Bálint, Kálnay Csenge és Morauszky Annamária versel és prózával köszöntötte a taggyűlés résztvevői. A szórványmagyarság ezen térségében minden lehetőséget kihasználnak a magyar kultúra ápolása, fennmaradása érdekében.
Az őszi önkormányzati választások új polgármestert adtak a falu élére. Černák Miroslav személyében fiatal, ambíciókkal teli, a falu lakosainak problémáit jól ismerő személy vezeti az önkormányzatot. A bizalom egyik jele, hogy egyhangúan támogatta személyét az MKP tagsága a tisztújításkor az elnöki tisztségben. Régi – új elnökként a már összeszokott csapattal vezeti továbbra is a helyi szervezetet.
A taggyűlés befejezésével közös beszélgetést tartottak a beseiek. Fő téma a magyar nyelv használata, kettős állampolgárság és az áprilisra tervezett Ifjú Szívek fellépése, s annak előkészítése. Több alkalommal is bebizonyosodott, hogy a kultúra hathatós ápolása és művelése a szórványokban élők körében az összefogásban rejlik. Ennek bizonyítékaként az Ifjú Szívek fellépésének előkészítésében segítenek a szomszéd falvakból Baracska és Pozba lakosai is. Jó munkát és kellemes szórakozást kívánunk a pozbai, baracskai és pozbai magyaroknak.











