Események betöltése

« All Események

  • Ez az event elmúlt.

Március 15-ei rendezvények a Felvidéken

március 11., 08:00 - március 19., 17:00

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének megünneplésére Felvidék-szerte készül a magyarság. Az alábbiakban a járási irodák által összegyűjtött rendezvényeket tesszük közzé.

Pozsony, március 15., 15:30, a Petőfi-szobornál a Medikus kertben, szónok: Koncsol László

Szenci járás:

  • Éberhard, március 12., 8:45,  a temetőben, Petőcz György alispán emlékművénél, szónok: Petőcz Kálmán, közreműködnek: Németh Imre, Iró Erzsébet és az alapiskolás diákok
  • Fél, március 12., 11:45, Csenkey Vendel sírjánál
  • Hegysúr, március 12., 15:00, a Hősök szobránál
  • Szenc, március 15., 18:00, a Szenci Városi Múzeumban a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpontja munkatársainak előadása
  • Gútor, március 15., 17:00,  a temetőben Bittera György honvéd sírjánál
  • Boldogfa, március 19., 15:00, a Hősök szobránál
  • Réte, március 19., 15:00, a temetőben Cséfalvay Alajos honvédtiszt síremlékénél
    Március 15-én, 14:30 órakor a Hősök szobrától külön autóbusz indul Szencről Pozsonyba a Petőfi-szobornál tartott megemlékezésre és a koszorúzásra. A viteldíj ingyenes.

Dunaszerdahelyi járás:

  • Nagyabony, március 11., 14:00, kopjafaavatás és ünnepség a faluközpontban
  • Dunaszerdahely, március 15., 16:00, a Vámbéry téri emlékműnél
  • Egyházgelle, március 15., 18:00, a templomkertben
  • Ekecs és Apácaszakállas, március 15., 16:00, istentisztelet és koszorúzás
  • Illésháza, március 15., 17:00, a kopjafánál
  • Nyárasd, március 15., 16:00, a kultúrházban, szónok: Dunai Mónika – magyar országgyűlési képviselő
  • Somorja, március 15., 17:00, a pipagyújtónál, majd kultúrműsor a VMK-ban
  • Bős, március 19., 15:00, a Csemadok előtti téren, szónok: Fenes Iván
  • Medve, március 19., 16:00, a kultúrházban, szónok: Nagy László, nagykövetségi tanácsos

Vágsellyei járás:

  • Vághosszúfalu, március 12., 9:30, ünnepi szentmise, majd koszorúzási ünnepség
  • Sókszelőce, március 12., 9:30, ünnepi istentisztelet, megemlékezés a református templomban
  • Deáki, március 12., 11:00, ünnepi istentisztelet, utána koszorúzási ünnepség, majd 16:00 ünnepi műsor a kultúrházban
  • Vágkirályfa, március 12., 15:00, koszorúzás a temetőben
  • Vágsellye, március 13., 17:00, ünnepi megemlékezés a Feketeházy János Magyar Házban
  • Zsigárd, március 14., 10:00, ünnepi műsor az iskolában, utána 17:00 ünnepi műsor a református templomban, majd koszorúzási ünnepség
  • Pered, március 15., 16:00, az emlékműnél
  • Farkasd, március 18., 16:00 koszorúzási ünnepség a kopjafánál, ünnepi műsor a kultúrházban
  • Negyed, március 19., 14:00, koszorúzási ünnepség a temetőben

Galántai járás:

  • Taksony, március 12., 9:00, szentmise, majd 10:00 koszorúzás a Hősök szobránál
  • Galánta, március 12., 14:00, a régi temetőben
  • Tósnyárasd, március 12., 14:00, a Flórián szobornál
  • Nagymácséd, március 15., 9:00 szentmise, majd koszorúzási ünnepség az iskolában
  • Vága, március 15., 11:30, emlékműavatás és megemlékezés az alapiskolában
  • Hidaskürt, március 15., 14:00, a kultúrházban
  • Tallós, március 15., 15:00, a kultúrházban, majd 16:00-tól koszorúzás a Hősök szobránál
  • Vezekény, március 15., 15:00, az alapiskolában, majd koszorúzás
  • Felsőszeli, március 15.,16:00, a temetőben, majd ünnepi műsor a kultúrházban
  • Nemeskajal, március 15., 16:00, a kopjafánál, majd ünnepi műsor a kultúrházban
  • Vízkelet, március 15., 18:00, a kopjafánál
  • Királyrév, március 17., 17:00, a kopjafánál
  • Diószeg, március 17., 18:00, a kultúrházban
  • Alsószeli, március 18., 16:00, a temetőben, majd az emlékműnél 16:30 órától
  • Nemeskosút, március 18., 16:00, a kultúrházban
  • Feketenyék, március 18., 17:00, a kultúrházban
  • Kismácséd, március 19., 8:00, szentmise, majd koszorúzás a kopjafánál
  • Nagyfödémes, március 19., 9:30, szentmise, 10:30 megemlékezés, majd koszorúzás a temetőben
  • Jóka, március 19., 15:00, a temetőben
  • Nádszeg, március 19., 15:30, a kultúrházban, majd koszorúzás a Hősök szobránál

Komáromi járás:

  • Martos, március 12., 10:00, istentisztelet a református templomban, iskolások műsora, Tardosi dalárda lép a Millenniumi emlékműnél, Keszeg István polgármester
  • Búcs, március 12., 14:00, Faluház,  könyvbemutató és előadás: Szomolai Tibor: Felvidéki saga c. művét maga az író mutatja be
  • Ímely, március 12., 14:00, Koszorúzás a református templomkertben
  • Ekel, március 12. 15:00, az emlékmű koszorúzása, kultúrház: kultúrműsor
  • Szentpéter, március 14., 14:00, alapiskola: kultúrműsor, a kopjafa koszorúzása
  • Komárom, március 14., 17:00, VMK –  kultúrműsor
  • Búcs, március 14., 17:00, koszorúzás
  • Vágfüzes, március 14.  17:00, ünnepség a Kopjafánál, ünnepi beszéd: Ruhás Teréz
  • Madar, március 15., 14:00, kultúrház: műsor, koszorúzás a kopjafánál, ünnepi beszéd: Becse Norbert
  • Izsa, március 15., 15:00, Koszorúzás a kopjafánál
  • Komárom, március 15., 16:30, a Jókai-szobornál, 17:00 a Klapka-szobornál
  • Bátorkeszi, március 15., 17:00, az 1848/49-es emlékműnél
  • Gúta, március 17., 15:00 szabadidőközpont, 16:00 VMK
  • Dunamocs, március 17., 16:00, Koszorúzás a ref.templomkertben, emlékműsor a kultúrházban
  • Naszvad, március 17., 17:30, a kopjafánál, majd a kultúrházban, szónok: Szigeti László
  • Gellér, március 19., 11:00, ünnepi istentisztelet és az emlékoszlop koszorúzása a templomkertben
  • Ógyalla, március 19., 15.00, emlékezés a Jókai szobornál, szónok: Basternák Ildikó polgármester

Érsekújvári járás:

  • Szímő, március 11., 13:30, a Millenniumi Harangláb előtt, szónok: Csáky Pál. 14.00 órától a Jedlik Házban a Hit és hűség c. Csáky-színdarab bemutatója.
  • Nána, március 12.
  • Párkány, március 14., 17:30 a kopjafánál, majd a kultúrházban, szónok: Farkas Iván
  • Helemba, március 15., 18:00, a kopjafánál
  • Érsekújvár, március 15., 17:30, a Csemadok-házban, 19:00-tól Zorán-koncert (a KultúrKorzó szervezésében) – a Lovardában
  • Köbölkút, március 15., 10:00,
  • Szőgyén, március 15., 11:00,
  • Muzsla, március 17., 17:00, a kopjafánál
  • Bajta, március 19., 14:00, a kopjafánál
  • Szalka, március 19., 15:00, a kopjafánál

Nyitrai járás:

  • Nyitra, március 19., 13:30, a városi temetőben, Erdősi Imre honvédpap sírjánál
  • Gímes, március 19., 15:30, a kultúrházban
  • Nyitracsehi, március 19., 10:45, a templomkertben

Lévai járás:

  • Ipolyság, március 14., 17:00,  a temetőben, szónok: Kiss Beáta. Majd 18:00 órakor a Városháza dísztermében, szónok: Menyhárt József
  • Léva, március 15., 16:30, a temetőben, majd 18:00 órakor a Zsinagóga épületében

Losonci járás:

  • Ragyolc, március 14., 17:00, a kultúrháznál
  • Fülek, március 15., 15:00
  • Losonc, március 15., 17:00

Rimaszombati járás:

  • Rimaszombat, március 15.,  16:30, a Petőfi szobornál, majd ünnepi műsor a VMK-ban

Nagykürtösi járás:

  • Nagycsalomja, március 10., 16:30, fáklyás felvonulás a Pusztatemplomhoz
  • Inám, március 15., 16:00
  • Ipolynyék, március 15., 16:00
  • Ipolyvarbó, március 15.,  16:00
  • Lukanénye, március 15.,
  • Csáb, március 19., 16:00
  • Ipolybalog, március 19., 17:00, Csáky Pál: Virágeső – a Teátrum Színházi Társulat bemutatója

Rozsnyói járás:

  • Rozsnyó, március 15., 14:00 a temetőben, Szörcsei Antal sírjánál, 15:00 Petőfi Sándor főtéri emléktáblájánál, 16:00 Kossuth Lajos szobránál, 17:00 az OKC épületében a Szőttes ünnepi műsora
  • Krasznahorkaváralja, március 18., 15:00, a temetőben, Erőssy Lajos honvéd százados és Hokky István áldozópap sírjánál, majd a kopjafánál és ünnepi műsor a kultúrházban
  • Tornagörgő, március 19., 15:00, a temetőben Lükő Béla honvéd, református lelkész sírjánál

Kassa, Kassa-környéki járás:

  • Magyarbőd, március 12., 14:00, istentisztelet a református templomban, majd 15:00 órakor az új emlékoszlop felavatása a temetőben
  • Komaróc, március 12., 9:00, a református templomban, utána a templom előtti emlékműnél
  • Abaújszina, március 14., 18:00, a régi református parókián
  • Kassa, március 15., 17:00, a Thália Színházban
  • Zsarnó, március 15., 16:00, a helyi református templomban, utána a régi református köztemetőben
  • Tornaújfalu, március 15., 17:00, a helyi kultúrház előtt az emlékműnél, majd a helyi köztemetőben
  • Jászó, március 16., 17:00, a helyi katolikus templomban, majd a helyi temetőben a kopjafánál
  • Péder, március 18., 15:00, a magyar iskola udvarán a kopjafánál
  • Áj, március 18., 15:00, új kopjafaavatás a helyi köztemetőben
  • Csécs, március 19., 11:30, a katolikus templom előtti téren az elesett hősök emlékművénél
  • Bodolló, március 19., 12:00, a római katolikus templom előtti kopjafánál
  • Kassa, március 19.,  10:00, a köztemetőben, a honvédek sírjánál
  • Nagyida, március 19., 14:30, a helyi református templomban és az elesett hősök emlékműveknél
  • Torna, március 19., 15:00, a régi köztemetőben, a kettős keresztnél
  • Debrőd, március 19., 15:00, a helyi köztemetőben
  • Buzita, március 19., 15:00, a helyi köztéri temetőben, a kopjafánál
  • Szepsi, március 19., 15:00, a helyi a köztéri temetőben, az emlékoszlopnál és a honvédsíroknál
  • Szádudvarnok, március 19., 16:00, a község főterén
  • Szeszta, március 25., 15:00, a református templom előtti kopjafánál, majd a helyi kultúrházban

Nagyrőcei járás:

  • Gice, március 18., 14:30, Petőfi-reliéf
  • Harkács, március 19., 14:00, az emlékműnél

Tőketerebesi járás:

  • Bodrogszerdahely, március 15., 10:00, a Vécsey-kastélynál elhelyezett Kossuth-emléktáblánál, majd 15:00 órától ünnepi műsor a kultúrházban
  • Királyhelmec, március 15., a Millenniumi téren, 15:30

Nagymihályi járás:

  • Nagykapos, március 15., 16:00, a Városi Művelődési Központban, szónok: Popovics Béla, munkácsi tanár

Részletek

Kezdés:
március 11., 08:00
Vége:
március 19., 17:00
Esemény Category: